Заклад дошкільної освіти "Сонечко" с.Скибин
Черкаська область, Уманський район

Дитячі інфекції

Фото без опису

Всі ми піклуємося про своїх дітей. Намагаємось ретельно оберігати їх від хвороб, але, на жаль, час від часу, вони все одно хворіють. Мова йде про «дитячі» вірусні інфекції.

Які інфекції відносяться до «дитячих»? Чому вони так називаються?

Поняття «дитячі інфекції» об’єднує групу інфекційних захворювань, якими хворіє переважно дитяче населення. До таких інфекцій відносяться: кір, краснуха, вітряна віспа, епідемічний паротит.

Що між ними спільного?

По-перше, ними хворіють, як правило діти раннього та дошкільного віку, по-друге, всі вони є надзвичайно висококонтагіозними, а по-третє, завжди після перенесеної «дитячої інфекції» формується стійкий довічний імунітет.             

Які симптоми цих захворювань? 

Для всіх цих захворювань характерні деякі загальні ознаки: гострий перебіг з раптовим підвищенням температури до 38-40оС, головний біль, загальне нездужання, сонливість, помірний або тривалий інкубаційний період (7-21 день) і висип різного роду (крім епідемічного паротиту).

Основним проявом кору, краснухи, вітряної віспи є висипка на шкірі, характер та послідовність появи якої розрізняються залежно від конкретного захворювання. Появі висипки передує підвищення температури, слабкість, головний біль. Для кору характерно за 1-2 дні до висипки поява на слизовій оболонці щік дрібних рожево-червоних плям,  що схильні до злиття (плями Бельського-Філатова-Коплика). Це абсолютна ознака для кору, що надає можливість встановити діагноз ще у продромальний період. На 4-5 день хвороби починається період висипань, характерною особливістю якого є етапність: на 1-й день – за вухами, на шиї, вздовж волосистої частини голови; на 2-й день – тулуб, проксимальні відділи кінцівок; на 3-й день – дистальні відділи кінцівок. Для краснухи, на відміну від кору, характерна одномоментність появи дрібної, однакової за розмірами папульозної висипки, збільшення потиличних та задньошийних лімфатичних вузлів, їхня щільність та болючість. Висипка не зливається та переважно локалізується на спині, розгинальних поверхнях верхніх та нижніх кінцівках. Для вітряної віспи характерна везикульозна висипка, яка спочатку з`являється на волосистій частині голови і впродовж незначного періоду часу розповсюджується по всьому тілу, окрім поверхонь долоней та стоп.

Для епідемічного паротиту характерно збільшення і болючість однієї або двох привушних залоз — при цьому обличчя хворого має характерну грушоподібну форму.

Існує думка, що перехворіти цими захворюваннями слід в дитинстві для того, щоб  легше його перенести та  не захворіти убільш старшому віці. Чи так це?

Дійсно, за даними ВООЗ, захворюваність дитячими інфекціями у дорослому віці є однією з серйозних причин вроджених вад у дітей, особливо якщо ними хворіє майбутня мама. Всім відомі фатальні наслідки для плода при краснусі у вагітної (80% вроджених вад припадає саме на частку краснухи), не більше оптимістично ВООЗ і щодо кору, яка «несе відповідальність» за певний відсоток мертвонароджених дітей.

Крім того, дитячі інфекції у дорослому віці характеризуються більш важким перебігом, часто з розвитком таких ускладнень, як пневмонія, нефрит, ревматичні процеси, орхіт з подальшим безпліддям у чоловіків.

Чи варто, спеціально ініціювати контакти здорових дітей з хворими, щоб дитина інфікувалась і перехворіла в дитинстві?

Слід пам’ятати, що будь-яка хвороба послаблює організм дитини, чим менша дитина, тим більшу шкоду може завдати їй захворювання. Небезпека полягає в тому, що передбачити тяжкий перебіг захворювання або його ускладнення неможливо. Це залежить від імунного статусу дитини та інших чинників.

Що потрібно робити, щоб виростити дитину здоровою?

Проти інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики найкращим засобом профілактики є проведення відповідних щеплень, що дасть змогу запобігти ускладненням та в більш легкій формі перенести інфекційне захворювання. Також, дітей необхідно привчати до правильного здорового харчування та загартовувати, щоб підвищити імунітет.


Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Погода

Логін: *

Пароль: *